Drzwi Otwarte Łodzi Akademickiej

Drzwi Otwarte Łodzi Akademickiej

9 kwietnia odbyła się kolejna edycja Drzwi Otwartych Łodzi Akademickiej. Jest to jedno z przedsięwzięć realizowanych w ramach projektu Łódź Akademicka organizowanego przez Miasto Łódź, Stowarzyszenie Inicjatyw Studenckich oraz trzy największe łódzkie uczelnie: Uniwersytet Łódzki, Politechnikę Łódzką i Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Drzwi Otwarte mają na celu promocję miasta, łódzkich uczelni, prezentację oferty edukacyjnej oraz zachęcenie młodych ludzi z regionu, aby studiowali właśnie tutaj.

W tym roku w Łodzi gościło 500 licealistów z 5 miast województwa łódzkiego: Bełchatowa, Łęczycy, Sieradza, Piotrkowa Trybunalskiego i Tomaszowa Mazowieckiego.

Część oficjalna rozpoczęła się o godzinie 10.00 w auli Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Licealistów przywitały Władze Miasta oraz uczelni: Wiceprezydent Miasta Łodzi Marek Cieślak, Rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. Włodzimierz Nykiel, Prorektor ds. Organizacyjnych i Studenckich Uniwersytetu Medycznego w Łodzi prof. Radzisław Kordek, Prorektor ds. Edukacji Politechniki Łódzkiej prof. Sławomir Wiak oraz przedstawiciel programu Młodzi w Łodzi Justyna Kowalska-Grzegory. Z prezentacją dotyczącą praktyk i staży wystąpiły również przedstawicielki firmy Bosch und Siemens Hausgeräte.


Po części oficjalnej autokary rozwiozły młodzież na poszczególne uczelnie.

hspace=5hspace=5hspace=4hspace=5

 

PARTNERZY STRATEGICZNI